Zboží za
0 Kč

Glosář

Popis termínů

Po uvedení na trh Někteří výrobci lamp dodávají dvě varianty lamp, výrobce originálních lamp a výrobce kompatibilních a servisních lamp, kteří vyrábějí své vlastní značkové lampy. Např. Diamond lampy.

 

Výbojka

Světelný zdroj, který je usazen v modulu celé lampy.

 

 

Výrobce výbojky

Jedna ze sedmi specializovaných firem, které vyrábějí výbojky pro výrobce originálních lamp s modulem

 

Modul

Plastové nebo kovové pouzdro, ve kterém je výbojka umístěna uvnitř. Zahrnuje konektor, vzduchové mřížky, šrouby, kabely apod.. 
1. Symboly mají odlišný vzhled, konstrukci a umístění.
2. Značky z lisovacího stroje by měly být vždy na stejném místě.

 

 

 

Kompatibilní

Termín obvykle spojený s kopírovanými lampami, které jsou vyrobeny třetími stranami. Tyto lampy jsou levnější, ale také nižší kvality se sníženým jasem a kratší životností.

 

 Diamond Lampy

Výrobce vysoce kvalitních náhradních lamp. Kupují žárovky od stejného výrobce lamp jako výrobce originálních lamp s modulem pro vysoký výkon a poté vyrábějí vlastní modul pro vytvoření kompletní lampy.

 

Originální lampa

Nadbytečné pojmy, které se často používají k úmyslnému zaměňování spotřebitelů.

Originální lampy s modulem popisují své lampy jako "originální", protože jsou "původním" výrobcem.

 

Neoriginální lampy a servisní produkty budou používat stejná slova, protože používají stejné kvalitní výbojky jako "původně" používaný výrobcem originálních lamp s modulem, aby získali skutečně totožný výkon.

 

Používá mnoho dalších výrobců a distributorů v souvislosti s prováděním alternativních nebo kopírovacích lamp. Jsou to jejich vlastní "originální" značky nebo návrhy a jsou "skutečně" jejich.

 

Lampa s modulem

Kombinace výbojky a modulu, která je vytvořena tak, aby byla její výměna co nejsnadnější.

 

 

Označení

Stroj používaný k vytvoření plastových modulů orazí modul zřetelnými značkami na modulu a měl by být ve stejných polohách, při porovnání dvou stejných lamp.

 

OEM - Original Equipment Manufacturer

Neboli originální lampa s modulem vyrobená konkrétním výrobcem, jako je NEC nebo Sony, kteří kupují výbojky od výrobce výbojky a vyrábějí lampu, která je určena do svého značkového projektoru.