Zboží za
0 Kč

Jaká jsou rizika?

Falešné lampy obecně používají nekvalitní materiály a výrobní postupy s nižší úrovní kontroly kvality, proto firmy, které obchodují s padělanými lampami, vystavují uživatele projektoru řadu rizik:

 

Nízká úroveň jasu - špatná kvalita výbojky bude mít za následek horší obraz a nerovnoměrný jas na celé ploše s tmavšími rohy.

 

Špatná kvalita obrazu - špatná montáž s nesprávně zarovnaným světelným prvkem a používání levných čoček a světelných filtrů mohou mít za následek vyblednutí barev nebo barevné nevyváženosti v obraze.

 

Zkrácená životnost lampy - Nízká kvalita lamp a použití nesprávných speciálních lamp se špatným větráním sníží životnost lampy a může poškodit projektor.

 

Bezpečnost uživatelů - zboží může být špatné a dokonce nebezpečné. Například, ačkoli lampa může mít originální výbojku, ale modul nemusí být tak přísně navržen. Dojde k přehřátí modulu, tavení a poškození projektoru, které by způsobily požár.

 

Rozpoznání výrobců originálních značek je velmi náročné na to, aby byl kvalitní projektor podpořen komplexní zárukou. Použití padělané lampy podvádí značku z návratnosti investic a může zhoršit záruku na projektor.

 

Nakupujte u skutečných obchodníků - společnosti, které prodávají padělané zboží, podkopávají skutečnou cenu lamp. To znamená, že podniky, které vyrábějí nebo prodávají originální zboží, nemohou konkurovat ceně podvodných lamp

 

Pomoc při snižování organizovaného zločinu - Prodej padělků má často původ, který je součástí rozsáhlého organizovaného zločinu.

 

Právní postavení

 

Vědomý nebo nevědomý dovoz a prodej padělaného produktu je podle práva EU nezákonný, stejně jako nákup padělaných výrobků spotřebitelem. Ačkoli trestní stíhání jsou zřídka pro nákup zboží, všechny činnosti spojené s prodejem padělaného zboží páchají trestný čin, kde trestní stíhání může být způsobeno státem spíše než jednotlivcem, pokuty jsou významné a možné je i odnětí svobody.