Zboží za
0 Kč

Pokročilá identifikace

Označení lamp nelze vidět

 

U zhruba 50% lamp jsou značení lamp jasně viditelné, ale některé lampy mají buď lampu orientovanou, tak že není možné  přečíst značku bez zubního zrcátka. Pokud se orientace lampy liší, je to podezřelé, protože se jedná o vzácnou praxi a používá se ke skrytí označení u neoriginálních lamp.

 

Některé lampy jsou v uzavřených modulech, které vyžadují, aby lampa byla vyjmuta, aby bylo vidět značení. Pokud máte podezření, doporučujeme experimentovat tím, že starý modul od sebe oddělíte, dokud neuvidíte označení výbojky. Pokud by bylo označení v pořádku, tak výbojku můžete vrátit zpět do modulu, můžete ji použít, ale prosím nejprve se ujistěte. Při manipulaci s novou lampou dbejte na to, abyste se nedotkli žhavící části, která vyzařuje světlo, protože mastné usazeniny na křemíkovém povrchu mohou způsobit horká místa a zkrátit životnost lamp.

 

Další stopy

 

Kromě značek lamp existují i ​​jiné způsoby, jak identifikovat padělanou lampu, která je buď přesvědčivá, nebo podle hmotnosti máte pocit, že máte v rukou falešnou lampu.

 

Při rozhodování na základě pokročilých pokynů k identifikaci doporučujeme postupovat opatrně. Přestože je patrné, že lampa výrobce projektoru bude konstruována jinak, existují časy, kdy se změní výrobní technologie, součásti nebo dokonce forma používaná pro plastový modul. Jedná se pouze o část důkazů, ale často je použita špatná kvalita použitých součástek, které nás vedou k názoru, že se jedná o padělané lampy, a vyzýváme vás, abyste při používání těchto pokynů použili stejný nestranný úsudek.

 

 

 

Většina, pokud ne všechny padělané lampy pocházejí z Dálného východu a mohou mít mnoho podob: -

 

Kompatibilní lampa v kopii modulu jako kopie originální lampy

Padělaná lampa v kopii modulu jako kopie originální lampy

Originální výbojka v kopii modulu

Jedna z výše uvedených výbojek v kopii originálního modulu

Padělaná výbojka uvnitř kopie originálního mudulu. **

Pokud máte starou a novou lampu. **

** Všimněte si, že poslední dvě jsou vyrobeny rozdělením originální výbojky a jejího modulu, aby se vyrobily dvě padělané originální lampy.

 

Pokud máte starou a novou lampu

Kromě kontroly značení výbojky by plastový nebo kovový modul měl být ve většině případů shodný, což ukazuje, že pochází ze stejného tvarovacího stroje. Tam jsou často první příznaky, že podezřelá lampa nepochází ze stejné výrobní formy jako originální lampa. Např.

  1. jinak vyražený text.
  2. Text v jiném tvaru.
  3. Text je nevýrazný.

 

  1. Symboly se liší konstrukcí a umístěním.
  2. Značky z lisovacího stroje by měly být vždy na stejném místě.

 

 

  1. Vzduchové mřížky by měly mít stejný vzhled.

 

 

Pokud máte dvě lampy z různých zdrojů

 

Jsou krabice a balení stejné? Stejná hmotnost obalu, stejný tvar výstřihů a záhybů. Štítky by měly být identické, stejně jako přiložené dokumentace s pokyny dokonce přeložené stejným způsobem. Lampy by měli stejný vnitřní obal.

 

Občas nastane výjimečná situace, takže tyto pokyny nejsou konečné a často se jedná o počet nesrovnalostí v obalu a konstrukci, které nás vedou k identifikaci falešných lamp. Pokud si nejste jisti, rádi vám pomůžeme, kontaktujte nás prosím.