Zboží za
0 Kč

Rozeznání falešné lampy

 

Padělané lampy nejsou vždy snadno rozpoznatelné a často musíte mít v krabici originální lampu spolu s falešnou lampou, abyste zjistili anomálie v konstrukci a výrobě modulu, konstrukci krabic, štítků a obecném potisku lampy. Při výměně lampy nemáte starý obal a často prodejce dodá lampu zákazníkovi včetně instalace, a proto nikdy není šance porovnávat starou originální lampu a novou padělanou

 

Většina padělků však může být identifikována.

 

Lampa Philips vyrobená pro projektor Benq          Lampa Philips vyrobená pro servisy

Levá lampa byla vyrobena společností Philips for Benq, o čemž víme, protože značka 55 označená červeně označuje značku Philips, která vyrobila lampu pro Benq. Pokud si koupíte originální náhradní lampu výrobce, bude mít také lampu Philips s číslem 55 na štítku.

Pravá žárovka byla vyrobena firmou Philips pro prodejce náhradních dílů s kódem "AM" a očekávali byste, že to uvidíte na Diamond lampě nebo jiné lampě "s originální výbojkou uvnitř modulu", ale nikoliv na originální lampě výrobce.

Pokud jste k tomuto modelu zakoupili originální lampu od výrobce a nevidíte výbojku Philips, je uvnitř lampa Philips s odlišným dvoumístným číslem nebo obdržíte lampu s označením "AM", pak jste pravděpodobně koupili/prodali padělanou lampu

 

 

 

 

Od společnosti 3M po společnost Zenith existuje přibližně 200 různých značek projektorů známých jako výrobci originálních lamp (OEM – zkratka pro originální lampu s modulem) a téměř všichni kupují své lampy od třetí strany. Dokonce i obrovské výrobce jako Sony, NEC, Samsung a Dell.

 

Lampy dodává vybraná skupina specializovaných výrobců, které zahrnují názvy společností, jako jsou Philips, Osram a Ushio. Nicméně, stejně jako vyrabějí lampy pro výrobce projektorů, také vyrábějí lampy pro zákazníky na trhu s náhradními díly, jako jsou například Diamond lampy. Tito zákazníci kupují lampy, které mají stejnou výkonnost jako OEM lampy, ale jsou určeny k balení ve vlastních značkových obalech, které vyvinuly pro sebe jako alternativní lampu pro výrobce OEM s podobným výkonem, avšak s nižší cenou.

 

Problém č. 1 spočívá v tom, že někteří prodejci náhradních dílů k Diamond lampám vyrábějí své alternativní lampy a pak vyrábějí replikační boxy shodné s těmi od společnosti Sony nebo NEC, např. Prodávají je jako lampu Sony nebo NEC. Nejen, že podvádějí původní značku projektoru, ale porušují zákony a okrádají prodejce a jejich zákazníky tím, že nabízejí mnohem vyšší cenu, za neoriginální lampu, kterou prodávají jako originální lampu

 

Problém č. 2 Jiní výrobci padělaných lamp hledají nejlevnější řešení, které se hodí pro všechny staré výbojky do lampy, o kterých si myslí, že budou fungovat, včetně překoupení z druhé ruky. Příklady zahrnují padělané lampy a kompatibilní lampy, které poskytují nižší jas a mají kratší životnost. Mohou dokonce představovat riziko požáru nebo poškození projektoru.

 

Označení výbojky. Naštěstí většina výrobců výbojek jasně označuje své lampy odpovídajícím způsobem, takže je poměrně snadné zjistit, zda máte správnou lampu, kterou jste zakoupili, kontrolou označení výbojky/lampy - pokud víte, co hledat. Zobrazení značek žárovky.